DOK PRO. Konsultacje z Marcelem Łozińskim

18 sierpnia Szkoła Wajdy organizuje dzień otwarty Programu Dokumentalnego DOK PRO i konsultacje z Marcelem Łozińskim.

Zgłoś się na konsultacje

Dzień otwarty Programu Dokumentalnego DOK PRO i konsultacje z Marcelem Łozińskim odbędą się 18 sierpnia 2015 między 10:00 a 16:00 w siedzibie Szkoły Wajdy. Kandydaci, którzy chcieliby omówić swój pomysł na film dokumentalny proszeni są o wysłanie wiadomości na adres: dokpro@wajdaschool.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc każdy kandydat otrzyma indywidualną godzinę spotkania.

DOK PRO

Program dokumentalny DOK PRO jest adresowany do absolwentów szkół filmowych i artystycznych, filmowców-amatorów, dziennikarzy i fotografików, którzy mają już doświadczenie z realizacją filmów. W trakcie programu są rozwijane projekty i produkowane filmy uczestników. Sesje mają charakter dialogu: uczestnicy i tutorzy wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla konkretnych projektów filmowych na każdym etapie – od dokumentacji i developmentu, aż po postprodukcję.

Program z nominacją do Nagrody PISF

W tym roku Fundacja Szkoła Wajdy otrzymała nominację do 8. Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Program kształcenia profesjonalnego” za ubiegłoroczną edycję Programu Dokumentalnego DOK PRO. Obok programu DOK PRO do Nagród PISF nominowani są jeszcze Fundacja Film Spring Open za Plenery Film Spring Open oraz Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego, Eksperymentalnego i Video Studio A za 22. Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego w Krakowie. 

Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz terminy nabory na rok akademicki 2015/2016 dostępne są na stronie: www.wajdaschool.pl/pl/news/nabor-2015.

10.08.2015