Dokument "Niedźwiedź władca gór" w TVP2

Dokument „Niedźwiedź władca gór” w reżyserii Krystiana Matyska zostanie pokazany 7 i 8 października 2012 na antenie TVP2. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Dokument o niedźwiedziu

Film „Niedźwiedź władca gór” prezentuje najnowsze wyniki badań dotyczące karpackiego niedźwiedzia brunatnego. Okazuje się, że o królu Karpat w przeciwieństwie do jego kuzyna zza oceanu, amerykańskiego grizzly, naukowcy nie wiedzą zbyt wiele. Największy europejski drapieżnik doczekał się zaledwie jednego poważniejszego opracowania naukowego. Dokument Krystiana Matyska stanowi monografię niedźwiedzia brunatnego. Pokazuje m.in jaką rolę pełni on w łańcuchu pokarmowym i dlaczego tak ważne jest, by objąć go odpowiednią ochroną.

Film ze wsparciem PISF w TVP2

Materiał do filmu był realizowany na terenach Niemiec, Ukrainy, Słowacji i Polski. Producentem obrazu jest firma Metro Films. Autorem ścieżki dźwiękowej jest Bartosz Gliniak. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dokument zostanie pokazany na antenie TVP2 7 października o godz. 9.45 a także 8 października o godz. 14.15.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

04.10.2012