Dokumentalna animacja o Warszawie

Jędrzej Bączyk, laureat Srebrnego Lajkonika 53. Krakowskiego Festiwalu Filmowego za krótkometrażowy film „Kojot”, przygotowuje się do realizacji kolejnego projektu filmowego. Będzie to animowany dokument opowiadający o współczesnej Warszawie z perspektywy snów. Głównym producentem „Śni się Warszawie” jest Dawid Janicki z firmy Shipsboy.

„Śni się Warszawie”

to autorski projekt Jędrzeja Bączyka, absolwenta Szkoły Filmowej w Łodzi, od lat mieszkającego w Warszawie. – Nasz film próbuje dotknąć ducha współczesnej Warszawy. Nie będziemy nazywać nic wprost, chcemy pokazać wzajemny wpływ ludzi i przestrzeni na siebie, sprawdzić czy jedno oddziałuje na drugie. Wydaje mi się, że jeśli gdzieś możemy znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich mieszkańców tego miasta, to jest on ukryty właśnie w naszych snach – wyjaśnia reżyser. Film ma być połączeniem dwóch filmowych form – animacji i dokumentu.

Podziel się swoim snem

Narratorem filmowej opowieści może zostać każdy, kto zechce podzielić się z twórcami swoim snem, który w jakiś sposób wiąże się z Warszawą. – W tej chwili koncentrujemy się na zebraniu materiału dokumentalnego, szukamy snów! Zachęcam wszystkich, którzy „śnią w Warszawie” do odwiedzenia strony naszego projektu www.snisiewarszawie.pl i podzielenia się z nami snami o mieście – mówi Dawid Janicki, główny producent projektu. – Z zebranych snów powstanie scenariusz, który następnie przekażemy animatorom. Każda z wybranych opowieści zilustrowana zostanie w inny, autorski sposób – dodaje. Animowane sny przeplatane będą dokumentalnymi zdjęciami śniącej stolicy. Premiera projektu planowana jest na rok 2016. Film produkuje Shipsboy, we współpracy ze studiem Artcore.

 

Na podstawie informacji prasowej

17.12.2014