Dołącz do grupy Jagody Szelc podczas Film Spring Open

O kreatywnym pisaniu w kontakcie ze sobą – reżyserka Jagoda Szelc poprowadzi grupę scenariuszową na Plenerach Film Spring Open 2019.

O kreatywnym pisaniu w kontakcie ze sobą

„Mam przyjemność ogłosić swoją obecność na Plenerach Film Spring Open 2019 jako prowadzącej warsztaty scenariopisarstwa. Rzecz będzie o kreatywnym pisaniu w kontakcie ze sobą. To nie będzie o pisaniu zgodnym z zasadami, ponieważ nikt nie wie, jakie to są zasady. Jest to mit. Przyjęło się myśleć, że statystyki się nie mylą. Będzie o pisaniu, stojąc w środku pomysłu. W odwadze. O oduczaniu się uśredniania swoich pomysłów. O kontakcie ze swoim, w sobie. O tym, jaka jest/będzie TWOJA metodologia pracy. O tworzeniu tej metodologii. O dyscyplinie. O dorosłości w pisaniu, czyli braniu odpowiedzialności za to, kim się jest. Rozumieniu, jaką drogę się obrało i jaka jest jej cena. Będziemy się bardzo dobrze bawić. Chodź z podkrążonymi oczami.” – mówi Jagoda Szelc, która poprowadzi grupę scenariuszową na tegorocznych Plenerach Film Spring Open.

Zgłoszenia do 15 września 

Do grupy zostanie przyjętych 10 osób na podstawie przesłanych treatmentów filmów fabularnych. Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz minimum 4-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu  do 15 września, po uprzednim zarejestrowaniu się na Plenery na stronie www. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 października na stronie oraz w mediach społecznościowych.

Jagoda Szelc

Jagoda Szelc to scenarzystka i reżyserka, której film „Wieża. Jasny dzień.” został doceniony za scenariusz oraz debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2017 roku, a „Monument” otrzymał wyróżnienie specjalne na Konkursie Off Camera. Obecnie reżyserka wykłada w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jagoda Szelc była gościem Plenerów w 2017 oraz 2018 roku.

Tegoroczne Plenery Film Spring Open odbędą się w dniach 15–24.10.2019 w krakowskich Przegorzałach. Będzie to już 14. edycja interdyscyplinarnych warsztatów audiowizualnych organizowanych przez Sławomira Idziaka. Podczas Plenerów debiutujący filmowcy mają okazję pracować z najwybitniejszymi ekspertami branży, zarówno z kraju jak i zagranicy. Obowiązują zapisy na stronie internetowej do wyczerpania miejsc.

Więcej informacji:

Informacja prasowa

 


18.07.2019