„Dom” Agnieszki Borowej w kinach

23 września do kin wejdzie współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej krótkometrażowa animacja Agnieszki Borowej „Dom”. Polski film będzie pokazywany wspólnie z belgijską czarną komedią „O matko! Umrę…” w reż. Xaviera Serona.

„Dom”

Animacja Agnieszki Borowej została nagrodzona Nagrodą Specjalną dla Najlepszej Animacji przyznaną przez firmę Spectator oraz otrzymała Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Filmowców Polskich za Najlepszy Polski Film Krótkometrażowy podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator w Poznaniu. Animacja otrzymała także Nagrodę Główną na Short Waves Festival w Poznaniu.

Opis filmu

Dom jest miejscem. Rodziną. Historią. Relacjami. Dom jest wspomnieniem, które kształtuje człowieka. Może snem? Film ukazuje historię dziewczyny, która wraca do Domu. Ta wizyta sprowadza na nią nawałnicę chaotycznych, trudnych wspomnień. Bez zmierzenia się z nimi, nie opuści domu. Czym jest jej Dom? Czy można to zmienić?

Twórcy filmu

Autorką scenariusza i reżyserką animacji jest Agnieszka Borowa. Opiekunem artystycznym jest Piotr Dumała. „Dom” wyprodukowała firma Fumi Studio. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut sztuki Filmowej. Swoich głosów bohaterom animacji użyczyli: Aleksandra Andrzejewska, Dorota Kolak, Andrzej Grabowski i Jacek Czyż.

Na podstawie informacji prasowej

08.09.2016