Doskonałe przyjęcie nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej w Toronto

Na 44. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto zaplanowano światową premierę pierwszego anglojęzycznego filmu Małgorzaty Szumowskiej pt. „The Other Lamb”.

Znakomite pierwsze recenzje

Z pierwszych recenzji, które pojawiły się w sieci, wynika, że film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród krytyków. O filmie napisały m.in. Screen Daily, The Hollywood Reporter czy Awards Watch.

Screen Daily wróży filmowi dużą sukces i popularność. „Film z pewnością będzie się cieszył popularnością w obiegu festiwalowym oraz zdobędzie status kultowego poza światem festiwali.”, pisze Allan Hunter.

Z kolei Deborah Young z The Hollywood Reporter zaznacza, że „Opanowanie rzemiosła przez Małgorzatę Szumowską sprawiło, że oglądanie filmu jest przyjemnością, do czego przyczyniły się stylizowane na pseudo średniowieczną atmosferę zdjęcia Michała Englerta oraz majestatyczny akompaniament muzyczny Pawła Mykietyna i Rafaela Leloupa, który pozostawia miejsce na nieoczekiwaną głośno graną piosenkę pop.”.

Fot. Patrick Redmond

Niezwykle pozytywną recenzję nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej zamieścił portal Awards Watch już w tytule recenzji umieszczając słowa: „Oszałamiający i czarujący film Małgorzaty Szumowskiej”

Mina Takla pisze dalej, że „Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej jest jednym z najbardziej oszałamiających wizualnie i niezwykle klimatycznych filmów roku. (…) Znana ze swoich bezkompromisowych filmów Małgorzata Szumowska jest jedną z najciekawszych reżyserek na świecie, która tworzy filmy na granicy gatunków, nieprzepraszające i wizjonerskie, w których raczej zadaje pytania, niż stara się przypodobać, porusza dyskusję, bardziej niż przedstawia jednoznaczne odpowiedzi”.

„The Other Lamb” we wrześniu zostanie pokazany na 67. Festiwalu Filmowym w San Sebastian, a w październiku na 63. Londyńskim Festiwalu Filmowym BFI.

Więcej o filmie pisaliśmy tutaj.


10.09.2019