„Dotknięcie Anioła” nagrodzone na Festiwalu Filmowym w Vukovarze

Jury 10. Festiwalu Filmowego odbywającego się w chorwackim mieście Vukovar zdecydowało o przyznaniu Nagrody Specjalnej polsko-niemieckiej koprodukcji „Dotknięcie Anioła” w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego. Produkcja jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Trzynasta nagroda dla filmu „Dotknięcie Anioła”

To trzynasta festiwalowa nagroda dla filmu Marka Tomasza Pawłowskiego. W konkursie międzynarodowego festiwalu walczyło osiem pełnometrażowych i dziesięć krótkometrażowych filmów fabularnych, oraz dwanaście filmów dokumentalnych. W każdej kategorii była tylko jedna nagroda główna. Najlepszym filmem fabularnym okazał się rumuński film „Matura” w reż. Cristiana Mungiu, tegoroczny laureat festiwalu w Cannes. W kategorii dokument wygrała rumuńsko-niemiecka koprodukcja „Zabrany do nieba” w reż. Andreja Schwartza.

Polsko-niemiecka koprodukcja dokumentalna „Dotknięcie Anioła” wywarła duże wrażenie na jury, które zdecydowało się przyznać filmowi Nagrodę Specjalną za wyjątkową artystyczną jakość w filmie dokumentalnym.

Festiwal Filmowy w Vukovarze

Festiwal Filmowy w Vukovarze jest wspierany przez chorwackie instytucje kultury i sponsorów. W tym roku odbyła się 10. edycja wydarzenia. Konkursowe pokazy filmów odbywają się w najnowocześniejszym technicznie kinie Cinestar. Równoległe filmy wyświetlane są na pięciu scenach, między innymi w kinie letnim na wyspie, w muzeum w monastyrze oraz na statku płynącym po Dunaju.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie festiwalu:                                                            www.vukovarfilmfestival.com/vff10/hr/novosti/najbolji-film-10vukovar-film-festivala-rumunjska-matura-cristiana-mungiua.

Informacja prasowa 

08.09.2016