"Droga do Rzymu" w kinach

9 czerwca na ekrany kin wejdzie współfinansowany przez PISF film „Droga do Rzymu” – debiut reżyserski Tomasza Mielnika.

„Droga do Rzymu”

„Droga do Rzymu” to komedia poruszająca najpoważniejsze tematy w najbardziej przewrotny i zabawny sposób. Vasek jest nieśmiałym mężczyzną po trzydziestce. Za namową pewnej rudej piękności kradnie obraz z Galerii Narodowej w Pradze i w przebraniu rusza w podróż do „Wiecznego Miasta”. Na swej drodze spotyka niezwykłe postaci: taksówkarz-kapłan chce go wyspowiadać, ekspert trufli przedstawia Vaskowi swoją małą świnkę, a pani z pieskiem zastanawia się nad podobieństwem Vaska do złodzieja w gazecie. Wszystkie napotkane osoby opowiadają swoje historie o poszukiwaniu szczęścia, spełnienia i oświecenia. Ale czy w dzisiejszych czasach w ogóle jest miejsce na duchowość? „Droga do Rzymu” to szalona komedia, która staje się metaforą poszukiwania wartości we współczesnej Europie.

Czesko-polska koprodukcja ze wsparciem PISF

Film wyprodukowała czeska firma Background Films, koproducentem obrazu jest firma EasyBusyProductions i Weronika Czołnowska, Czeska Telewizja, FAMU i Magic-Lab.

W filmie obok czeskich aktorów zagrali Jan Englert i Zbigniew Zamachowski. 

Światowa premiera w Karlowych Warach

Światowa premiera „Drogi do Rzymu” odbyła się podczas 50. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Film otworzył sekcję „East of the West”. Przedpremierowo w Polsce film był prezentowany na Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia, gdzie otrzymał nagrodę publiczności dla najlepszego debiutu europejskiego. 

Strona filmu na Facebook: www.facebook.com/journeytorome

05.06.2017