"Drogówka" w kinach

1 lutego 2013 na ekrany polskich kin wchodzi film „Drogówka” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Drogówka

„Drogówka” to historia siedmiu policjantów, których poza pracą łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich mały, zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król. Próbując oczyścić się z zarzutów, odkrywa prawdę o przestępczych powiązaniach na najwyższych szczeblach władzy.

Nowy obraz Wojciecha Smarzowskiego

 

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Wojciech Smarzowski. W filmie zagrali m.in.
Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Arkadiusz Jakubik, Marian Dziędziel, Izabela Kuna, Jacek Braciak, Eryk Lubos, Marcin Dorociński, Agata Kulesza, Piotr Głowacki, Adam Woronowicz i Andrzej Grabowski.

Film ze wsparciem PISF

 

Producentem filmu jest Film It, a koproducentami Canal+ Polska, Agora S.A. i Telekomunikacja Polska. Zdjęcia do „Drogówki” zrealizował Piotr Sobociński jr. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem obrazu jest Next Film. „Drogówka” wejdzie na ekrany polskich kin 1 lutego 2013.

 

Paulina Bez

04.01.2013