Druga edycja Przeglądu Kina Prawniczego

Naczelna Rada Adwokacka oraz Fundacja Szkoła Wajdy po raz drugi organizują Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej”. Najlepsze dramaty sądownicze będzie można zobaczyć w warszawskim Kinie Muranów w dniach 10-13 października. Wstęp na pokazy jest wolny.

Misja pomocy człowiekowi

– Naszym celem jest nie tylko przywołanie najlepszych filmów z gatunku „dramat sądowy”, lecz przede wszystkim pokazanie, że praca adwokata niesie z sobą misję pomocy człowiekowi, który często – znajdując się w krytycznej sytuacji – ma po swojej stronie tylko obrońcę – piszą organizatorzy przeglądu.

Pokazać zasady rządzące pracą adwokata

Adwokaci umieją mówić do sądu, ale nie potrafią do zwykłego widza. A w moim zamyśle właśnie do takiego zwykłego widza chcemy dotrzeć. Dlatego wydawało mi się, że warto posłużyć się sztuką i zdolnościami ludzi, którzy tworzą sztukę filmową. Film był prostym pomysłem, aby pokazać w interesujący sposób zasady jakie rządzą naszą pracą – mówiła w wywiadzie dla „Polska The Times” mecenas Anisa Gnacikowska, pomysłodawczyni przeglądu.

 

Wśród prezentowanych tytułów znajdą się filmy takich twórców jak Krzysztof Kieślowski, Sidney Lumet, Janusz Majewski czy Robert Mulligan. Przegląd odbędzie się w dnia 10-13 października w Kinie Muranów w Warszawie.

Konkurs na scenariusz

Podczas otwarcia wieczoru, 10 października, zostanie ogłoszony zwycięzca Konkursu na scenariusz filmu o tematyce sądowniczej „Adwokat w roli głównej”. Celem Konkursu jest doprowadzenie do realizacji filmu dokumentalnego lub fabularnego – w pełnym metrażu, lub w formacie telewizyjnym. W konkursie wzięli udział adwokaci oraz aplikanci adwokaccy z całej Polski.

 

Więcej informacji o przeglądzie: www.facebook.com/Adwokatwroliglownej.

 

Organizatorami konkursu i przeglądu są Naczelna Rada Adwokacka oraz Fundacja Szkoła Wajdy.

Partnerami przeglądu są Akademia Soft Skills dla Prawników oraz ELSA.

 

Informacja prasowa

02.10.2013