Druga edycja Scope100

Scope100 to druga edycja przedsięwzięcia zainicjowanego w 2014 roku. Dzięki widzom na polskie ekrany trafiły w tym roku filmy „Magical Girl” i „Party Girl”.

Scope100

Scope100 to projekt online stworzony przez Gutek Film z myślą o widzach, dla których kino jest życiową pasją przeznaczony dla ludzi z całej Polski, w różnym wieku, z różnym wykształceniem.

Zgłoszenia

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń zostanie wybranych stu widzów. Uzyskają oni darmowy dostęp poprzez internetową platformę VOD do 10 nowych europejskich filmów, pokazanych w ostatnim roku na światowych festiwalach filmowych. Będą to odważne wyraziste i ambitne produkcje, które nie trafiły jeszcze ani do kin, ani nie zostały zakupione przez polskich dystrybutorów. Zazwyczaj to dystrybutorzy decydują o tym, co trafi na ekrany kin, ale w projekcie decyzja będzie należała do samych widzów.

W drugiej części projektu Scope100 – po wybraniu przez widzów zwycięskiego filmu – uczestnicy zostaną zaproszeni do współpracy przy jego promocji. Będą współdecydowali o polskim tytule, plakacie, zwiastunie oraz hasłach reklamowych. Najbardziej aktywni spośród z nich, którzy włączą się w lokalną promocję zwycięskiego filmu, zostaną wyróżnieni filmowymi nagrodami m. in. akredytacjami na festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty.

Wymogi

Jedynymi wymogami, by wziąć udział w naborze, są znajomość języka angielskiego pozwalająca na oglądanie filmów w oryginalnej wersji z angielskimi napisami, a także posiadanie szybkiego łącza internetowego, umożliwiającego streaming filmu.

Termin zgłoszeń upływa 20 listopada.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: gutekfilm.pl/scope100.

22.10.2015