Druga edycja warsztatów "Efektowna reżyseria"

Stowarzyszenie Film 1,2 i Platige Image zapraszają do udziału w drugiej edycji Warszatów „Efektowna reżyseria”, które odbędą się 14 i 15 stycznia 2012. Nabór trwa do 16 grudnia.

Dowiedz się więcej o efektach specjalnych

Warsztaty przeznaczone są dla reżyserów, operatorów i producentów pragnących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z dziedziny cyfrowych efektów specjalnych. Podczas dwóch dni warsztatów uczestnicy wysłuchają wykładów, zapoznają sie ze sprzętem oraz sami zaplanują realizację scen z cyfrowymi efektami specjalnymi.

Warsztaty poprowadzą specjaliści z Platige Image

Tematy wykładów bogato ilustrowanych materiałami wideo to:

  • realizacja efektów specjalnych
  • organizacja produkcji efektów specjalnych
  • nowe technologie w świecie produkcji efektów i postprodukcji filmu
  • profesjonalne formaty cyfrowe, podstawy tworzenia animacji 3D.

Ponadto uczestnicy warsztatów wezmą udział w sesji case study w trakcie której kilkuosobowe zespoły stworzą plan przygotowania i realizacji efektów specjlnyh w jednej scenie filmowej. W trakcie warsztatów odbędą się pokazy stereoskopowych prac studia Platige Image. Uczestnicy będą mogli zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem i poznać z bliska studio Platige Image.

Zgłoszenie na warsztaty „Efektowna Reżyseria” odbywa się poprzez wypełnienie na stronie Stowarzyszenie Film 1,2 (www.film12.org) formularza zgłoszeniowego oraz dołączenie w formie pliku tekstowego zapisu scenariuszowego sceny z dowolnego filmu, wymagającej zastosowania efektów specjalnych.

 

Więcej informacji: community.platige.com.

21.11.2011