Druga sesja programu Ekran+ 2015

Druga sesja tegorocznej edycji programu Ekran+ odbędzie się między 20 a 28 kwietnia 2015 i będzie poświęcona pracy nad wybranymi scenami z udziałem polskich aktorów.

9 zespołów

W tym roku do programu zakwalifikowało się dziewięć zespołów z Polski, Izraela, Turcji, Austrii, Szwajcarii, Chorwacji, Litwy, Francji i Hiszpanii. W trakcie drugiej sesji międzynarodowego programu dla profesjonalistów filmowych Ekran+, uczestnicy tegorocznej edycji będą pracować nad realizacją wybranych scen ze swoich projektów pod okiem tutorów Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Margaret Glover, Wojciecha Marczewskiego, Denijala Hasanovića i Udayana Prasada. Na planie spotkają się m.in z tegorocznym nominowanym do Oskara operatorem Łukaszem Żalem i aktorami Magdaleną Popławską, Adamem Woronowiczem i Michałem Czarneckim. Specjalnym gościem sesji będzie Jan Harlan, wieloletni producent Stanley’a Kubricka, który poprowadzi specjalny wykład dla uczestników programu na temat roli muzyki w filmie.

Druga sesja 

Druga sesja tegorocznej edycji programu Ekran+ odbędzie się między 20 a 28 kwietnia 2015 i będzie poświęcona pracy nad wybranymi scenami z udziałem polskich aktorów. W trakcie zajęć uczestnicy pracować będą nad przygotowaniem kompletnych storyboardów oraz treatmentów swoich scen, a następnie wezmą udział w castingach i poszukiwaniach lokacji do realizacji scen, które po zakończeniu pracy na planie zmontują pod okiem specjalistów. Uczestnicy będą mogli także skorzystać z konsultacji i scriptdoctoringu, których udzielą Magraret Glover i Krzysztof Zanussi. Sesja zakończy się prezentacją i omówieniem wspólnej pracy międzynarodowych zespołów. Ten etap programu umożliwia naszym studentom sprawdzenie swoich projektów w warunkach prawdziwego planu filmowego, a co za tym idzie pogłębioną pracę nad rozwojem ich projektu od pomysłu do realizacji.

Ekran+ ze wsparciem PISF

Ekran + jest wspierany przez program Kreatywna Europa MEDIA, organizowany we współpracy z europejskimi partnerami: fundacją FOCAL ze Szwajcarii, Austriackim Instytutem Filmowym, Chorwackim Centrum Audiowizualnym, Litewskim Centrum Filmowym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Fundacji AGORA.

Więcej informacji na stronie: www.wajdastudio.pl/pl/ekran

Informacja prasowa

20.04.2015