Druga tura projektu Moje 89 pokolenie

16 lipca ruszył nabór do drugiej tury projektu dokumentalnego „Moje 89 Pokolenie”, który jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Moje 89 Pokolenie”

„Moje 89 Pokolenie” to projekt, którego celem jest stworzenie filmu dokumentalnego, będącego portretem pokolenia wolnej Polski – młodych ludzi urodzonych po upadku komunizmu, dla których czasy PRL-u to jedynie opowieści rodziców lub akapity w podręcznikach do historii. Projekt nie ma być jednak zwykłym dokumentem, lecz filmem stworzonym przy pomocy tzw. crowdsourcingu, czyli na bazie materiałów nadesłanych przez internautów, którzy dobrowolnie zaangażują się w projekt.

Urodzeni po 89 roku

Paweł Jóźwiak-Rodan zachęca do współpracy i współtworzenia każdego, kto pragnie wyrazić siebie i swoją wizję pokolenia 89+. Wystarczy chwycić do rąk kamerę, aparat cyfrowy, a nawet komórkę i nakręcić świat widziany oczyma przedstawicieli pokolenia wolnej Polski. Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób urodzonych nie wcześniej niż w 1989 roku, najlepiej jeśli to one będą nie tylko bohaterami, ale i twórcami materiału. Osoby starsze również mogą zgłosić swoje nagrania – wystarczy, że znajdą bohaterów w odpowiednim wieku.

Millionyou

Wokół projektu zgromadziła się już niemała grupa zainteresowanych osób, które na bieżąco śledzą jego rozwój przy pomocy platformy udostępnionej przez www.millionyou.com, a także na stronie projektu (www.mojepokolenie.pl) oraz jego profilu na Facebooku. Można tam nie tylko zapoznać się z ideą i regulaminem projektu, ale również posłuchać podpowiedzi reżysera, scenarzysty i podyskutować, podzielić się informacjami z innymi zainteresowanymi.

 

Zgłoszenia do 15 października

 

16 lipca 2012 rusza druga tura projektu. Nakręcone filmy można przesyłać na stronę projektu na portalu filmowym Millionyou do 15 października 2012. Najciekawsze materiały staną się częścią pełnometrażowego filmu dokumentalnego, którego premiera planowana jest na 2013 rok podczas Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym.

 

Projekt „Moje 89 Pokolenie” jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Na podstawie materiałów organizatora

16.07.2012