"Drzazgi" od piątku w kinach

To historia kilku dni z życia trojga młodych ludzi, których na pozór dzieli wszystko – status materialny, wykształcenie, aspiracje. A jednak, jak się okazuje, myślą podobnie.

 

Bartek właśnie kończy studia, Marta planuje ślub, Robert żyje sobotnim meczem ukochanego klubu sportowego. Ich życie wydaje się uporządkowane i przewidywalne. Jednak każdemu z bohaterów zdarzy się coś, co każe mu zrewidować sposób myślenia o sobie i swojej przyszłości.

– Nie chciałem robić filmu pokoleniowego, podszytego jakąkolwiek ideologią. To po prostu uniwersalna historia o życiu i miłości, którą zawsze chciałem opowiedzieć – mówi o swoim filmie reżyser Maciej Pieprzyca, który jest też autorem scenariusza, razem z Bartoszem Kurowskim. Autorem zdjęć jest Marek Traskowski. Film wyprodukował Michał Kwieciński.

W głównych rolach wystąpili: Antoni Pawlicki, Marcin Hycnar i Karolina Piechota. W aktorskim epizodzie pojawił się gościnnie Łukasz Palkowski, reżyser i współscenarzysta wielokrotnie nagradzanego „Rezerwatu” i popularnego serialu „39 i pół”.

„Drzazgi” otrzymały trzy nagrody na 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: za najlepszy debiut pełnometrażowy (Maciej Pieprzyca), za najlepszy montaż (Leszek Starzyński) i za najlepszy debiut aktorski (Karolina Piechota).

16.02.2009