"Dwa światy" Macieja Adamka w USA

W najbliższym czasie „Dwa Światy” w reżyserii Macieja Adamka zostaną zaprezentowane na pięciu festiwalach w USA. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut sztuki Filmowej.

Pokazy

Już 17 lutego film weźmie udział w konkursie Providence Children’s Film Festival, a 2 marca na Green Bay Film Festival. Następne dwa marcowe pokazy filmu odbędą się w ramach Sebastopol Documentary Film Festival i Atlanta Film Festival. Z kolei na początku kwietnia film zostanie zaprezentowany na jednym z najważniejszych amerykańskich festiwali filmów dokumentalnych: American Documentary Film Festival w Palm Springs.

„Dwa światy”

„Dwa światy” to portret rodziny, w której rodzice są głusi – a ich córka Laura jest słysząca. To 12-letnia dziewczynka jest naszym przewodnikiem po ich życiu . Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

Film otrzymał kilka nagród na festiwalach amerykańskich: Best Feature Documentary na Rhode Island Film Festival, Most Remarkable Young Person on Screen na Harlem Film Festiwal w Nowym Jorku, Best Feature Documentary na Chicago Children Film Festival oraz Stanford Video Award for Cinematography na United Nations Association Film Festival.

Jessica Zalewska


16.02.2017