„Dwa światy” na FF w Rhode Island

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej dokument Macieja Adamka „Dwa światy” zostanie pokazany w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rhode Island w USA. W programie festiwalu znalazły się także polskie krótkie metraże.

„Dwa światy”

„Dwa światy” to portret głuchych rodziców, opowiedziany z pozycji ich słyszącej nastoletniej córki. 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

Międzynarodowa premiera filmu odbyła się w czerwcu, podczas festiwalu AFI DOCS w Waszyngtonie. Wcześniej odbyła się polska premiera filmu, który zakwalifikował się do Konkursu Polskiego 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Autorem zdjęć do filmu Macieja Adamka jest Mateusz Skalski, a za montaż odpowiedzialny jest Sławomir Goździk. Producentami filmu są Metro Films i Telewizja Polska. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie krótkie metraże na festiwalu

Wśród filmów krótkometrażowych pokazywanych na festiwalu w Rhode Island znalazły się trzy polskie produkcje. Widzowie zobaczą krótkometrażowe fabuły: „Hycel” Darii Woszek, „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego i „Czułość” Emilii Zielonki.

20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rhode Island odbędzie się w dniach 9-14 sierpnia 2016 r.

Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie: http://riff.festivalgenius.com/


28.07.2016