"Dwa światy" nagrodzone w Jakarcie

Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Dwa światy” w reżyserii Macieja Adamka został nagrodzony na festiwalu w Jakarcie.

Kolejna nagroda dla filmu Macieja Adamka

Film „Dwa światy” otrzymał Nagrodę Jury na ARKIPEL Jakarta International Documentary and Experimental Film Festival w Indonezji. 

To kolejne zagraniczne wyróżnienie dla filmu Macieja Adamka. „Dwa światy” zostały już docenione m.in. na Rhode Island Film Festival, Chicago International Children’s Film Festival, Harlem Film Festiwal w Nowym Jorku, United Nations Association Film Festival, Wales International Documentary Festival, New York Film Festivals and Tv Awards, Greenpoint Film Festival w Nowym Jorku oraz Faito Doc Festival we Włoszech.

„Dwa światy”

„Dwa światy” to portret rodziny, w której rodzice są głusi, a ich córka Laura jest słysząca. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym, jak życie każdej rodziny.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Maciej Adamek. Autorem zdjęć do filmu jest Mateusz Skalski, a montażu Sławomir Goździk. Film był współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentem jest Jacek Kucharski z Metro Films i TVP 2.

Strona festiwalu: arkipel.org.

Na podstawie informacji prasowej 


29.08.2017