"Dwa światy" nagrodzone w Rosji

Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Dwa światy” w reżyserii Macieja Adamka otrzymał nagrodę publiczności na Saratov Sufferings International Film Festival of Documentary Drama w Rosji.

Kolejna nagroda dla filmu Macieja Adamka

To kolejne zagraniczne wyróżnienie dla filmu Macieja Adamka. „Dwa światy” zostały już docenione m.in. na Rhode Island Film Festival, Chicago International Children’s Film Festival, Harlem Film Festiwal w Nowym Jorku, United Nations Association Film Festival, Wales International Documentary Festival, New York Film Festivals and Tv Awards, Greenpoint Film Festival w Nowym Jorku czy na Faito Doc Festival we Włoszech.

„Dwa światy”

„Dwa światy” to portret rodziny, w której rodzice są głusi, a ich córka Laura jest słysząca. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym, jak życie każdej rodziny.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Maciej Adamek. Autorem zdjęć do filmu jest Mateusz Skalski, a montażu Sławomir Goździk. Film był współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentem jest Jacek Kucharski z Metro Films i TVP 2.

Na Saratov Sufferings International Film Festival of Documentary Drama zaprezentowano 41 filmów dokumentalnych. 26 w konkursie głównym i 15 w konkursie debiutów.

W najbliższym czasie film Macieja Adamka zostanie zaprezentowany na kolejnych festiwalach: Buffalo International Film Festival  w USA, BOSIFEST w Serbii, Inconvenient Films na Litwie czy na Prix Europa w Berlinie.


29.09.2017