„Dwa światy” nagrodzone w Walii

Dokumentalny film Macieja Adamka „Dwa światy” otrzymał nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego oraz nagrodę za najlepszy dźwięk na Wales International Documentary Festival w Walii.

Autorem udźwiękowienia filmu jest Przemysław Jaworski, a za dźwięk na planie odpowiedzialni byli: Mariusz Bielecki oraz Weronika Raźna, Aleksandra Pniak i Dariusz Wancerz.

„Dwa światy”

„Dwa światy” to portret głuchych rodziców, opowiedziany z pozycji ich słyszącej nastoletniej córki. 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

To już ósme wyróżnienie dla filmu nagradzanego między innymi na Rhode Island Film Festival, Harlem IFF w Nowym Jorku, Chicago Children Film Festival czy United Nations Association Film Festival w USA.

Autorem zdjęć do filmu Macieja Adamka jest Mateusz Skalski, a montażu Sławomir Goździk. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jego producentem jest Jacek Kucharski z Metro Films oraz TVP 2.

Wales International Documentary Festival zakończył się 7 kwietnia. Podczas trzech dni organizatorzy zaprezentowali ponad 50 filmów.

Więcej informacji o Festiwalu na www.facebook.com/WIDF2017.


18.04.2017