„Dwa światy” nominowane do Prix Europa

Obraz Macieja Adamka „Dwa światy”  został nominowany do nagrody Prix Europa w kategorii film dokumentalny. 

Nominacja do Prix Europa

Nagradzany na licznych festiwalach film dokumentalny Macieja Adamka „Dwa światy” został nominowany do Prix Europa, nagród przyznawanych dla najlepszych europejskich produkcji telewizyjnych, radiowych i Internetowych w ramach festiwalu mediów, który odbędzie się w dniach 14-20 października w Berlinie.

„Dwa światy”

„Dwa światy” to portret głuchych rodziców, opowiedziany z pozycji ich słyszącej nastoletniej córki. 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

Autorem zdjęć do filmu Macieja Adamka jest Mateusz Skalski, a montażu Sławomir Goździk. Za dźwięk odpowiedzialni byli Przemek Jaworski i Mariusz Bielecki. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Jego producentem jest Jacek Kucharski z Metro Films oraz TVP 2.

Do Prix Europa w tym roku nominowane są również inne polskie produkcje radiowo-telewizyjne: „Artyści”, produkcja TVP (kategoria film fabularny) oraz „Jak zatrzymać wodospad”, Fundacja „Głos Ewangelii i „Marmur i dzieci”, Polskie Radio (reportaż radiowy).

Prix Europa

Festiwal rozwija swoją pozycję od 1987 roku. Jest to największy festiwal prezentujący i nagradzający produkcje medialne z dziedziny telewizji, radia i Internetu. Każdego roku przyznawane są tu nagrody dla najlepszych europejskich produkcji The European Broadcasting Festival Awards. Celem festiwalu jest promocja produkcji telewizyjnych, radiowych i internetowych oraz wsparcie europejskiej dystrybucji filmów i programów pokazywanych podczas imprezy. W 2009 nagrodę Prix Europa dla najlepszego dokumentu zdobył film „Chemia” Pawła Łozińskiego. W 2012 specjalne wyróżnienie przyznano produkcji „Głęboka woda” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz.

Festiwal odbędzie się w Berlinie między 14 a 20 października.

Więcej informacji: http://prixeuropa.eu.

Na podstawie informacji prasowej 


04.09.2017