„Dwa Światy” w Nowym Jorku

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut sztuki Filmowej dokument Macieja Adamka „Dwa Światy” został zakwalifikowany do konkursu na Harlem Film Festival w Nowym Jorku.

 „Dwa Światy” w konkursie kolejnego festiwalu

Na festiwalu zostanie zaprezentowanych 99 filmów z 37 krajów.  „Dwa Światy” będą jedynym filmem z Polski. Nowojorski festiwal współtworzą tak znane postaci ze świata filmu jak aktorka Susan Sarandon czy reżyserka Mira Nair.

„Dwa światy” otrzymały niedawno nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu (Best Feature Documentary) na Rhode Island Film Festival w USA. Wcześniej film był pokazywany na festiwalu w Krakowie i AFI DOCS w Waszyngtonie.

„Dwa Światy”

„Dwa Światy” to portret głuchych rodziców, opowiedziany z pozycji ich słyszącej nastoletniej córki. 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

Twórcy filmu

Autorem zdjęć do filmu Macieja Adamka jest Mateusz Skalski, a montażu Sławomir Goździk. Za dźwięk odpowiedzialni byli Przemek Jaworski i Mariusz Bielecki. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentem filmu jest Jacek Kucharski z Metro Films oraz TVP 2.

Harlem Film Festival w Nowym Jorku odbędzie się w dniach 14-18 września 2016 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://harlemfilmfestival.org/2016-line-up/.

Informacja prasowa 


12.09.2016