„Dwa światy” wygrywają Festiwal CrimeaDoc na Krymie

Współfinansowany przez PISF film dokumentalny „Dwa światy” w reżyserii Macieja Adamka otrzymał Grand Prix pierwszej edycji festiwalu CrimeaDoc na Krymie.

W Konkursie Głównym festiwalu prezentowano 24 pełnometrażowe filmy dokumentalne. Jury w składzie: Galina Leontiewa, Evgeny Golynkin, Ismet Zaatow, Władymir Piwowarow i Ludmiła Obuchowskaja za najlepszy film festiwalu uznały polski film dokumentalny „Dwa światy” w reżyserii Macieja Adamka.

Film nagrodzony na ponad 20 festiwalach na świecie

„Dwa światy” zostały już docenione m.in. na Rhode Island Film Festival, Chicago International Children’s Film Festival, Harlem Film Festiwal w Nowym Jorku, United Nations Association Film Festival, Wales International Documentary Festival, New York Film Festivals and Tv Awards, Greenpoint Film Festival w Nowym Jorku czy na Faito Doc Festival we Włoszech.

„Dwa światy” to portret rodziny, w której rodzice są głusi, a ich córka Laura jest słysząca. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym, jak życie każdej rodziny.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Maciej Adamek. Autorem zdjęć do filmu jest Mateusz Skalski, a montażu Sławomir Goździk. Film był współfinansowany przez PISF- Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentem jest Jacek Kucharski z Metro Films i TVP 2.

Więcej o festiwalu CrimeaDoc: крымдок.рф.

Informacja prasowa


24.05.2018