„Dwa światy” z nagrodą w Estonii

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film dokumentalny „Dwa światy” Macieja Adamka otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu o tematyce dziecięcej na Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Pärnu w Estonii.

Film był już pokazywany na około 80 festiwalach na całym świecie i otrzymał ponad 20 nagród (między innymi na festiwalu w Rhode Island, Festiwalu Filmów dla Dzieci w Chicago, Walijskim Festiwalu Filmów Dokumentalnych, a także na festiwalach w Nowym Jorku czy Dżakarcie).

„Dwa światy”

„Dwa światy” to portret rodziny, w której rodzice są głuchoniemi, a ich córka Laura jest słysząca. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym, jak życie każdej rodziny.

Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentem jest Jacek Kucharski z Metro Films i TVP 2.

Autorem zdjęć do filmu jest Mateusz Skalski, montażu Sławek Goździk, a dźwięku Mariusz Bielecki i Przemek Jaworski.

Najbliższe plany festiwalowe filmu

W najbliższym czasie film zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Busan, Festiwalu Filmowym Defy w USA oraz Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Bośni i Hercegowinie.  

Pełna lista laureatów: www.chaplin.ee/filmfestival/awards-public.htm.

Na podstawie informacji prasowej

 


04.07.2018