Dwie Polki na shortliście międzynarodowego konkursu Nespresso Talents

Anna Zoll z filmem „Heart Therapy” oraz Julia Ruszczyńska z filmem „7a+” znalazły się na shortliście 10 najlepszych filmów zgłoszonych do międzynarodowego konkursu Nespresso Talents. Tegoroczny temat konkursu brzmiał „The Difference She Makes”.

Zwycięzca zostanie ogłoszony 11 maja podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i otrzyma nagrodę główną w wysokości 5000 Euro.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 388 filmów z ponad 40 krajów. W konkursie mógł wziąć udział każdy, choć projekt skierowany był głównie do studentów szkół filmowych i młodych twórców. Zadaniem konkursowym było nakręcenie filmu w formacie wertykalnym (9:16), nie dłuższego niż trzy minuty i opowiadającego historię kobiety, jej siły, talentu i innowacyjności w tworzeniu rzeczy zwyczajnie małych i nadzwyczajnie wielkich. A wszystko pod hasłem: The Difference She Makes. Ambasadorami polskiej edycji konkursu są: Kinga Dębska, Karolina Korwin-Piotrowska i Łukasz Maciejewski.

Dwa wyróżnione filmy z Polski

Jury konkursu ogłosiło shortlistę 10 filmów, które można oglądać na stronie Nespresso Talents. Wśród wyróżnionych filmów są dwa obrazy z Polski. Anna Zoll w filmie „Heart Therapy” pokazuje, że każdy może ofiarować coś wielkiego tym najmniejszym, zwłaszcza w ich pierwszych dniach życia. Główna bohaterka wolny czas spędza w szpitalu z noworodkami, które zostały odebrane biologicznym rodzicom lub się niechciane. Terapia sercem koi samotność noworodków i wspiera ich rozwój. Film można obejrzeć tutaj: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home/video/Heart-Therapy. Julia Ruszczyńska w filmie „7a+” przedstawia historię Poli, która ma 10 lat i wielką pasję. Kiedy jej rówieśnicy bawią się i odrabiają lekcje, ona pokonuje kolejne, coraz trudniejsze drogi wspinaczkowe. Każdy dzień to ciężki trening, pot, czasem łzy, ale radość, jaką daje osiągnięcie celu, jest bezcenna. Film można obejrzeć tutaj: https://www.nespresso.com/talents/int/en/home/video/7a-plus.

Jury w składzie Vincent Perez, Tonie Marshall i Myriam Sainz wybierze trzy zwycięskie filmy, których twórcy otrzymają nagrodę pieniężną: 5000 Euro za pierwsze miejsce i po 3000 Euro za miejsce drugie i trzecie. Laureaci zwycięskich filmów otrzymają także zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, gdzie zostaną oficjalnie ogłoszeni i uhonorowani. Dodatkowo laureaci konkursu wezmą udział w specjalnych sesjach mentoringowych w Cannes z reprezentantami Semaine de la Critique.

Więcej o konkursie znajduje się na stronie: www.nespresso.com/talents/int/en/home.

Informacja prasowa


04.05.2018