"Dżej dżej" w kinach

30 maja 2014 na ekrany polskich kin wejdzie współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Dżej dżej” w reżyserii Macieja Pisarka.

„Dżej dżej”

 

Bohater zakochuje się w nawigacji GPS, która okazuje się femme fatale. Jerzy urozmaica swoje życie nadając przedmiotom dookoła siebie cechy ludzkie. Samochód, GPS, telewizor – każdy z tych sprzętów ma imię, jest dla niego osobnym bytem, zasługującym na indywidualne traktowanie. Nie spodziewa się, że dzięki temu odnajdzie miłość swojego życia. Carmen jest wyjątkowa. Marzą się jej dalekie podróże, odkrywanie nieznanych tras. Ma seksowny głos i nie zawaha się go użyć, żeby jej Jerzy jechał dokładnie w tym kierunku, w którym ona chce, żeby podążał. Ale to ona prowadzi, to ona zna każdą trasę na świecie na pamięć. I nie pozwoli, żeby ktoś nią rządził. Do czego zdolny jest zakochany facet, kiedy jego miłość to… tak wymagająca kobieta?

Borys Szyc w roli głównej

Reżyserem i autorem scenariusza jest Maciej Pisarek. Zdjęcia zrealizował Mikołaj Łebkowski. Producentem filmu są Filtry a koproducentami Yakumama Film, Fundacja Tumult oraz Studio Soundmaking.pl. W rolę głównego bohatera wcielił się Borys Szyc. Na ekranie partnerują mu m.in. Justyna Sieniawska, Jan Wieczorkowski, Paweł Burczyk i Justyna Wasilewska. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Film został zrealizowany w Toruniu i Bydgoszczy.

Premiera kinowa 30 maja

Film „Dżej dżej” wejdzie na ekrany kin 30 maja 2014. Prapremiera filmu odbędzie się 25 maja w Toruniu i Bydgoszczy. 26 maja odbędzie się uroczysta premiera w Warszawie. Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

 

Na podstawie materiałów dystrybutora

23.05.2014