„Dzień Czekolady” nagrodzony w Montrealu

Współfinansowany przez PISF „Dzień Czekolady” został nagrodzony na 22. Międzynarodowym Festiwalu Kina Dziecięcego w Montrealu.

„Dzień Czekolady” otrzymał jedną z głównych nagród – „INIS” za innowację oraz oryginalność, przyznawaną przez Jury Profesjonalne. Jury doceniło kunszt reżyserii oraz uchwycony przez twórców filmu realizm magiczny.

„Dzień Czekolady” jest filmem familijnym, pokazującym świat dorosłych przez pryzmat wyobraźni dwójki dzieci – Dawida i Moniki. To baśń o miłości i tęsknocie, balansuje pomiędzy światem realnym i fantastycznym z przedziwnymi postaciami jak Skoczek Czasu, Pożeracz Poniedziałków, Wiedźma oraz tajemniczy kelner… W rolę Dawida i Moniki wcielili się Leo Stubbs oraz Julia Odzimek. Oprócz tego, młodym aktorom partnerują: Dawid Ogrodnik, Katarzyna Kwiatkowska, Witold Dębicki, Magdalena Cielecka, Barbara Kurzaj, Tomasz Sobczak, Katarzyna Zawadzka, Marek Bukowski oraz Tomasz Kot.

Film powstał na podstawie książki Anny Onichimowskiej pod tym samym tytułem. Jest to pełnometrażowy debiut fabularny reżysera. Film był już pokazywany m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i MFF Black Nights w Tallinnie.

31 maja film wchodzi do kin. Dystrybucja Mówi Serwis.


18.03.2019