Dzień otwarty w Łódzkiej Szkole Filmowej

22 października 2011 będzie dniem otwartym w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Konsultacje z wykładowcami

Od godziny 10 do 16 wszyscy kandydaci zainteresowani studiowaniem na tej uczelni, będą mogli wziąć udział w konsultacjach z wykładowcami i studentami wszystkich wydziałów, a także omówić portfolio ze swoimi pracami. Osoby zainteresowane wykonywaniem zawodu aktora będą mogły sprawdzić swoje predyspozycje w tym kierunku podczas próbnego egzaminu wstępnego.

 

Udział w próbnym egzaminie wstępnym na wydział aktorski jest nieodpłatny, ale wymaga wysłania do 21 października 2011 do godziny 13:00 zgłoszenia na adres: aktor@filmschool.lodz.pl, w którym powinno znaleźć się imię i nazwisko kandydata. Wymagania dla uczestników próbnego egzaminu wstępnego to: wiek od 5 do 105 lat oraz przygotowanie wiersza i/lub prozy i/lub piosenki.

Warsztaty i pokazy

Odwiedzający szkołę będą mogli również wziąć udziału w atrakcyjnych warsztatach i pokazach. W sobotę na terenie PWSTviT zostaną zaprezentowane etiudy filmowe wybitnych absolwentów i młodych filmowców, którzy w ostatnim czasie odnieśli sukcesy na międzynarodowych festiwalach. Pokazane zostaną także umiejętności adeptów sztuki aktorskiej i prace studentów katedry fotografii.

Zwiedzanie Filmówki

W sobotę będzie można również poznać lepiej historię i topografię łódzkiej filmówki. Dla pojedynczych osób oraz dla grup zorganizowanych poprowadzone zostaną wycieczki z przewodnikiem po terenie szkoły. Tego dnia będzie funkcjonowało także stoisko Wydawnictwa PWSFTviT, które w swojej ofercie posiada wiele wyjątkowych pozycji o tematyce filmowej.

Kino samochodowe

Zakończeniem dnia otwartego będzie zorganizowana we współpracy z łódzkim Kinem Charlie plenerowa projekcja w kinie samochodowym, w którym widzowie przyjeżdżający autami na parking na terenie szkoły obejrzą w amerykańskim stylu kultową komedię „Nic śmiesznego” w reżyserii Marka Koterskiego – absolwenta szkoły.

 

Dzień otwarty potrwa do 21:00.

 

Więcej informacji oraz szczegółowy program na stronie: www.filmschool.lodz.pl.

 

Informacja prasowa

18.10.2011