Eastern Promises. Polskie projekty w Karlowych Warach

Dwa polskie projekty znalazły się w sekcjach branżowych 54. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach.

Nowy projekt Piotra Domalewskiego w programie Works in Progress

Festiwal w Karlowych Warach będzie okazją do spotkania z twórcami 9 nowych projektów. Wśród nich obecny będzie nowy projekt Piotra Domalewskiego pt. „Jak najdalej stąd”. Zwycięski projekt otrzyma nagrodę o łącznej wartości 100 tys. euro na usługi postprodukcyjne.

„Jak najdalej stąd” to tragikomiczna historia Oli – siedemnastolatki, która udaje się w podróż do Irlandii, żeby sprowadzić do Polski ciało tragicznie zmarłego Ojca.

Więcej informacji: www.kviff.com/en/film-professionals/works-in-progress

„Kobiety z kiosku” w programie Docs in Progress

Wśród 8 projektów filmów dokumentalnych w programie Docs in Progress znalazł się polski tytuł „Kobiety z kiosku” w reżyserii Daniela Stopy. Producentką filmu jest Małgorzata Staroń.

„Kobiety z kiosku” to głęboki, poruszający portret dwóch pokoleń kobiet i dokumentalny obraz polskiej prowincji. W tej „zwykłej” scenerii, w otoczeniu codzienności, rozgrywa się dramat dwóch kobiet i ich rodzin. Te dwa światy: wewnętrzny i zewnętrzny, pozornie zwyczajne, kryją w sobie własną dramaturgię, która pełna jest uniwersalnych znaczeń. Cierpliwa i wnikliwa obserwacja pozwoli prześledzić proces przemiany relacji, zaleczania ran upadków i podnoszenia się.

Docs in Progress w Karlowych Warach to prezentacja filmów dokumentalnych znajdujących się na późnym etapie produkcji lub w postprodukcji, oraz bez międzynarodowego agenta sprzedaży. Zakwalifikowane projekty zostaną zaprezentowane przed profesjonalistami z branży odwiedzającymi festiwal. Najbardziej obiecujący projekt otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. euro. W tym roku projekty oceniać będą: Patricia Drati Ronde, Pierre-Alexis Chevit i Lejla Dedić. ​

Więcej informacji: www.kviff.com/en/film-professionals/docs-in-progress


25.06.2019