Echa 50. KFF: replika w Kinie Pod Baranami

10 lipca rozpoczyna się 6-dniowa replika 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Kino Pod Baranami pokaże 18 tytułów, które poruszyły jurorów i widzów podczas jubileuszowej edycji najstarszego polskiego festiwalu filmowego.

 

Na ekrany Kina Pod Baranami wrócą czerwcowi triumfatorzy: zdobywca Złotego Rogu w kategorii powyżej 60 minut, dokument „Życie jest gdzie indziej” w reżyserii Kaleo La Belle, który stawia pytania o istotę rodzicielstwa, odpowiedzialności i wolności; nagrodzony Złotym Smokiem film „Poza zasięgiem” w reżyserii Jakuba Stożka, którego bohaterkami są siostry poszukujące kontaktu z nieosiągalną matką; oraz „Warszawa do wzięcia” w reżyserii Julii Ruszkiewicz i Karoliny Bielawskiej – historia trzech dziewcząt próbujących rozpocząć nowe życie w Warszawie, która wywalczyła Złotego Lajkonika.

 

Wielbiciele animacji nie powinni przegapić przewrotnego „Millhaven” Bartka Kulasa (Srebrny Lajkonik), mrocznego „1000 głosów” Tima Traversa Hawkinsa (Srebrny Smok) oraz precyzyjnego i wzruszającego „Kinematografu” Tomasza Bagińskiego. Krótką fabułę będą reprezentowały „Gdzie jest Kim Basinger?” oraz pełen absurdalnego humoru „Incydent w banku” (Srebrny Smok).

 

Całości dopełniają dokumenty – lapidarne „H2O” Tomasza Wolskiego i „Inwentaryzacja” Pawła Łozińskiego; opowieści o zwykłych-niezwykłych ludziach, jakie snują Tomasz Wolski w „Pomału”, Grzegorz Zariczny w „Marysinej polanie” (Nagroda im. Macieja Szumowskiego) oraz Igor Chojna w filmie „Seans w kinie Tarty” (Srebrny Lajkonik).

 

Replika nie byłaby pełna bez obrazu, który za najlepszy uznali widzowie – serca tegorocznej publiczności podbiła „Deklaracja nieśmiertelności” w reżyserii Marcina Koszałki.

 

Do tej pory repliki 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbyły się już w Warszawie, Krakowie, Częstochowie, Nowym Sączu oraz w Gdańsku. Krakowska replika w Kinie Pod Baranami potrwa od soboty 10 lipca do czwartku 15 lipca. Bilety w cenie 12 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy), karnet na 6 pokazów kosztuje 42 zł. Pełna lista tytułów oraz dokładny harmonogram znajduje się na stronie: www.krakowfilmfestival.pl

 

Informacja prasowa

09.07.2010