EFA Young Audience Award 2016 - zgłoszenia filmów

W dniu 8 maja 2016 r. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się czwarta edycja prestiżowego wydarzenia Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej (EFA Young Audience Award).

Termin zgłaszania filmów do konkursu – 31 stycznia 2016r.

W konkursie zakwalifikowane będą filmy europejskie skierowane do publiczności od 12 do 14 lat, których pierwszy oficjalny pokaz odbył się po 1 marca 2015 r.

Nagroda Młodej Widowni

Nagroda Młodej Widowni (EFA Young Audience Award) to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodej widowni w wieku 12-14 lat z całej Europy. Odbędzie się równolegle w 26 europejskich miastach. Polskę już po raz czwarty reprezentować będzie Wrocław. Młodzi jurorzy zgromadzeni w Kinie Nowe Horyzonty obejrzą i ocenią trzy przedpremierowe filmy, wybrane przez Europejską Akademię Filmową. Tego samego dnia pod wieczór młodzi widzowie wezmą udział w ceremonii rozdania nagród w Erfurcie (Niemcy), przekazując swój werdykt na żywo za pośrednictwem wideokonferencji. W programie przewidziane są spotkania z twórcami filmowymi, warsztaty i dyskusje. Wydarzenie jest zamknięte dla publiczności i mediów.

Wszystkie informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym do pobrania można znaleźć na stronie Europejskiej Akademii Filmowej:  www.europeanfilmacademy.org/European-Film-Academy-Young-Audience-Award.277.0.html.

 Strona EFA Young Audience Award: http://yaa.europeanfilmawards.eu.

Więcej informacji na stronach: www.kinonh.pl/artykul.do?id=1785.

27.01.2016