EFA zaprasza na master class Marca Weigerta

Do 30 kwietnia 2014 można wysyłać zgłoszenia na wykład mistrzowski „High value for your budget” Marca Weigerta. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Europejskiej Akademii Filmowej.

O wykładzie

Marc Weigert – producent oraz twórca efektów specjalnych w ramach EFA Master Class 2014 poprowadzi wykład mistrzowski w dniach 2-8 czerwca 2014 w Berlinie. Na warsztaty składać będą się pokazy, case studies i wykłady ze szczególnym naciskiem na ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy będą pracować w zmieniających się grupach. Celem warsztatu jest przekazanie uczestnikom gruntownej wiedzy dotyczącej wszystkich poziomów pracy nad efektami specjalnymi. 

Profil kandydatów

Warsztat został zaprojektowany z myślą o wyborze 20 kreatywnych europejskich twórców filmowych – reżyserów, producentów, operatorów, osób zajmujących się post produkcją oraz każdym twórcy pracującym w dziedzinie efektów wizualnych/specjalnych. Wszyscy uczestnicy muszą być europejskimi twórcami i wyróżniać się osiągnięciami w odpowiedniej, wybranej dziedzinie.

Warsztaty w języku angielskim

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Koszt uczestnictwa wynosi 500 Euro co pokrywa koszty udziału w warsztacie i wyżywienia. Opłaty za transport i zakwaterowanie nie są objęte tą kwotą. Organizatorzy informują jednak, że można ubiegać się o dofinansowanie.

Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: http://www.europeanfilmacademy.org/

Marc Wiegert

współpracował m.in. z Rolandem Emmerichem przy filmach „Świat w płomieniach”, „Anonimus”, „2012” i „Dniu niepodległości” oraz z Martinem Scorsese przy jego filmie „Hugo i jego wynalazek”. Stworzył oprogramowanie „Digital Assistant for Visual Effects” pomagające w zarządzaniu i pracy nad efektami specjalnymi w filmie. Program wykorzystano m.in. przy filmach „Stuart malutki”, „Obcy: Przebudzenie”, „Godzilla” czy „X Man”. Marc Weigert jest zdobywcą nagrody Emmy za trzy odcinkowy serial „Trójkąt”.

 

W przeszłości prowadzącymi EFA Master Class byli tacy twórcy, jak: Jean-Jacques Annaud, Alain Derobe, Anthony Dod Mantle, Stefan Jarl, Krzysztof Kieślowski, Jiři Mencel, Mike Newell, Allan Starski czy Tilda Swinton.

 

W przypadku pytań organizatorzy proszą o kontakt:

EUROPEAN FILM ACADEMY e.V.
Kurfürstendamm 225
10719 Berlin
GERMANY
tel. +49 30 887 167 0
Bettina Schwarz
bschwarz@europeanfilmacademy.org

 

Magdalena Wylężałek

31.03.2014