Ekran+ 2018 – rozpoczęto nabór do programu

Rozpoczął się nabór na programu szkoleniowego Ekran+. Termin składania aplikacji do programu upływa 1 grudnia 2017 roku. Udział w kursie jest bezpłatny.

Ekran+

Ekran+ to międzynarodowy program szkoleniowy skupiony na kreatywnym procesie przygotowania produkcji w oparciu o praktykę zdjęciową.

Program wspierany przez Program Unii Europejskiej Kreatywna Europa Komponentu MEDIA i jest wspólnym projektem Wajda Studio and Szkoły Wajdy, Focal (Szwajcaria), Austriackiego Instytutu Filmowego, Chorwackiego Funduszu Audiowizualnego, Litewskiego Centrum Filmowego ze wsparciem Fundacji Agora oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Główne założenia programu

Ekran+ to 22 dniowy projekt, przede wszystkim skierowany do reżyserów/scenarzystów-reżyserów, oparty na profesjonalnym programie szkoleniowym, skupiający się na wizualizacji przyszłego filmu uczestników. Wizualizacja przyszłego filmu jest opracowywana dzięki połączeniu trzech głównych elementów: scenariusza, realizacji audiowizualnych wykonanych podczas kursu i współpracy z innymi profesjonalistami zaangażowanymi w powstawanie filmu.

Ekran+ pozwala uczestnikom na znalezienie i dopracowanie właściwego tonu oraz wizualnego języka przyszłego filmu. Celem kursu Ekran+ jest rozwój scenariuszy/treatmentów uczestników i realizacja dwóch scen z każdego scenariusza/treatmentu.

Każdy z uczestniczących projektów jest reprezentowany przez Zespół Kreatywny składający się z reżysera (albo scenarzysty-reżysera), scenarzysty (albo współscenarzysty), autora zdjęć i producenta.

Program Ekran+ obejmuje:

  • rozwój treatmentu/scenariusza; grupową i indywidualną pracę nad scenariuszami / treatmentami;
  • przygotowanie do zdjęć; casting; realizację storyboardów i indywidualne konsultacje z opiekunami artystycznymi;
  • zdjęcia; konsultacje reżyserskie z opiekunami artystycznymi;
  • montaż;
  • ewaluację; Grupową i przeprowadzoną indywidualnie z opiekunem artystycznym analizę zrealizowanych scen.
  • Zespołowi Kreatywnemu (reżyser, scenarzysta, producent) oferujemy wybór lokacji, aktorów, scenografii z uwzględnieniem określonych logistycznych i budżetowych ograniczeń.

Tutorzy programu Ekran+

Zespół opiekunów kursu składa się z profesjonalistów z całej Europy. Wśród nich znajdują się: Wojciech Marczewski, dyrektor Programu Ekran+, Paweł Pawlikowski, Jerzy Zieliński, Krzysztof Zanussi, Ildiko Enyedi, Antoine Jaccoud, Udayan Prasad, Marilyn Milgrom, Margaret Glover, Denijal Hasanovic oraz Volker Schloendorff.

Więcej informacji o programie oraz zasady aplikacji znajdują się na stronie: http://ekranplus.eu.

Na podstawie informacji prasowej 

17.10.2017