Emerging Producers 2018 – nabór

 Do 31 marca trwa nabór zgłoszeń do udziału w 6. edycji programu dla utalentowanych producentów filmów dokumentalnych z krajów Unii Europejskiej – Emerging Producers.

Program Emerging Producers

Program Emerging Producers jest częścią międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych w Jihlavie w Czechach. Jednym z zamierzeń programu jest zwiększenie potencjału przyszłych europejskich koprodukcji. Udział w programie jest płatny. Wyniki selekcji zostaną podane latem. 6. edycja Emerging Producers odbędzie się w dniach 24-28 października 2017 roku w Jihlavie oraz w dniach 6-9 lutego 2018 roku w Berlinie.

Program EP podzielony jest na trzy części:

  • Promotion – ta część zapewnia producentom możliwość zaprezentowania się przed ludźmi z branży i prasy.
  • Networking – fundamentalna część programu EP, którą stanowią nieformalne spotkania, w czasie których ludzie mogą się poznać i nawiązać w prosty sposób kontakty na przyszłość z międzynarodowymi kooperantami.
  • Navigation – celem jest przybliżenie początkującym producentom, w jaki sposób działa rynek filmowy i jakie mechanizmy nim rządzą.

Kryteria selekcji

Organizatorzy szukają producentów z kilkuletnim doświadczeniem na rynku lokalnym:

  • których ambicją jest działanie na rynku europejskim,
  • którzy zrealizowali przynajmniej jeden film fabularny lub dokumentalny, średnio lub pełnometrażowy, który miał zapewnioną dystrybucję kinową lub był pokazywany na festiwalach,
  • udział w innych warsztatach tego typu będzie dodatkowym atutem.

Szczegółowych informacji udziela Jarmila Outratová jarmila@dokument-festival.cz.

Więcej informacji: www.emergingproducers.com.

Na podstawie informacji prasowej

14.03.2017