ENEMEF: Polskie Kino 2013

ENEMEF Polskie Kino to noc z polskimi filmami organizowana przez sieć Multikino. W programie wydarzenia znalazły się produkcje współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie kino ma wiele do zaoferowania

– Pokażemy filmy docenione nie tylko przez krytykę, ale także przez widzów. Ten zestaw to dowód na to, że polskie kino ma wiele do zaoferowania, a z roku na rok powstaje coraz więcej ciekawych i zróżnicowanych tematycznie filmów – podkreślają organizatorzy.

 

Premierowo pokazany zostanie film „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej. Ponadto tej nocy zaprezentowany zostanie debiut kinowy Bodo Koxa „Dziewczyna z szafy”. Zestaw uzupełniają „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego oraz „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego.

Pokazy w 22 kinach

ENEMEF: Polskie Kino 2013 odbędzie się w piątek, 20 września w 22 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Kraków, Łódź, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rumia, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Tychy, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola, Warszawa Targówek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze, Zgorzelec.

 

Więcej informacji: www.multikino.pl.

 

Marta Sikorska

18.09.2013