Etiudy filmowe młodych na naszej stronie

etiudy

 

Wkrótce na naszej stronie nowość – internetowe kino młodych! Chcemy pokazywać etiudy filmowe młodych twórców, studentów szkół filmowych. Zapraszamy do przysyłania filmów – najciekawsze umieścimy na stronie.


Poziom etiud studenckich i krótkich filmów produkowanych w Polsce jest bardzo wysoki, co popodkreślają krytycy i organizatorzy festiwali. Chcemy, żeby dotarły do jak największego grona odbiorców.

 

Dla autorów filmów będzie to okazja do pokazania swoich osiągnięć na stronie największej rodzimej instytucji filmowej, reprezentującej Polskę także za granicą. To może być szansa przedstawienia się innym młodym filmowcom i międzynarodowym producentom szukającym nowych talentów.

 

Oprócz nowych produkcji, czekamy też na te nagradzane na festiwalach. Jeśli film jest już znany i autorzy zechcą pokazać go w Internecie, chętnie przedstawimy go na stronie PISF.

 

Etiudy i krótkie filmy, a także zdjęcia z planów i fotosy, znajdą się na naszej stronie w dziale Pierwsze Ujęcie, który jest adresowany do młodych filmowców. Powstanie tam specjalna zakładka Etiudy.

 

Czekamy na filmy i zdjęcia. Oczywiście, zgłaszający musi dysponować prawami do filmu albo mieć zgodę właściciela praw.

 

Można przysyłać obrazy na nośniku DVD, CD lub link do pobrania filmu z serwera.
Wymagane formaty: MPEG, AVI, Quick Time lub WMV.
Opcje wideo: rozdzielczość nie mniejsza niż 640×480, 1024 bps, 25 fps.
Fotosy w popularnych formatach z informacją, kto jest ich autorem.

 

Wszystkie informacje i kontakt: pierwszeujecie@pisf.pl

 

09.10.2009