ETM-owe Kino Krótkometrażowe

ETM-owe Kino Krótkometrażowe to pokazy krótkometrażowych filmów dokumentalnych poruszających tematykę kluczowych zagadnień tegorocznego Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Wszystkie filmy znajdują się też w pakiecie Filmoteki Szkolnej.

Bilet można zdobyć rejestrując się na stronie www.konferencje.frse.org.pl/etm (dział Kino ETM).

 

Plan projekcji:

 

18 maja:

Nasza ulica (2006) reż. M. Latałło
Dokument ukazuje kilka lat życia jednej z łódzkich rodzin robotniczych na tle zmian zachodzących w samym mieście. Wielopokoleniową rodzinę poznajemy w okresie wielkiej przebudowy byłych zakładów włókienniczych w centrum handlowo-rozrywkowe.
UWAGA! Dyskusja z udziałem reżysera.

 

19 maja:

Jestem zły (2000) reż. G. Pacek
Film przedstawia codzienne życie grupy chłopców mieszkających na warszawskiej Pradze. Oczami bohaterów poznajemy ich codzienne życie, śledzimy każdy ich krok, przemierzając bezdroża oraz ulice jednej z dzielnic stolicy.
UWAGA! Dyskusja z udziałem reżysera.

 

20 maja:

Wszystko może się przytrafić (1995), reż. M. Łoziński
Sześcioletni Tomek, jeżdżąc na hulajnodze po Parku Łazienkowskim, prowadzi rozmowy z przypadkowymi spacerowiczami. „Dlaczego pan jest samotny?”, „Co to jest szczęście?”, „A po co pani zbiera butelki?” – to tylko część z pytań zadawanych przechodniom.

 

21 maja:

Nienormalni (1990), reż. J. Bławut
Fabularyzowany dokument, który odkrywa myśli, marzenia i tajemnice młodych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną. Poznajemy wychowanków ośrodka w Kozicach Dolnych, których wrażliwość i chęć odkrywania świata zachwyca.

 

Wszystkie pokazy odbędą się w warszawskim kinie Femina o godz. 19.00, a po emisji każdego filmu zaplanowana jest dyskusja na ważne tematy związane z sytuacją na rynku pracy, wykluczeniem społecznym, wolontariatem, możliwością aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

 

Projekt „ETM-owe Kino Krótkometrażowe” prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej przy wsparciu merytorycznym Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

10.05.2011