Europejskie warsztaty dla scenarzystów i producentów

„Save Our Scripts” to ogólnoeuropejski program skierowany do scenarzystów i producentów, którego celem jest stworzenie warunków do rozwoju umiejętności warsztatowych oraz nawiązywanie współpracy pomiędzy twórcami kina.

 

Warsztaty potrwają od kwietnia do grudnia 2011 roku w trzech różnych krajach. Odbywały się będą także wirtualne sesje scenariuszowe, w toku których powstawać będą podstawy dla fabularnych filmów pełnometrażowych.

 

Wśród mentorów pierwszej edycji programu „SOS” znajdą się m.in: Simon Beafuoy (scenarzysta  filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”), Hanif Kureishi (scenarzysta „Mojej pięknej pralni”), Thomas Bidgeain i Pascal Caucheteux (scenarzysta i producent „Proroka”) oraz Yannick Kergoat (montażysta „Dni chwały”).

 

„Save Our Scripts” organizuje The Bureau Film Company, które poszczycić się może m.in. produkcją tytułów takich jak „Niezasłane łóżka” czy „London River”.

 

Nabór rozpoczyna się 6 grudnia 2010 i potrwa do 31 stycznia 2011. Do 10 stycznia osoby zgłaszające się są zwolnione z opłaty za rejestrację na warsztatach. Wszystkie zajęcia będa się odbywały w języku angielskim.

Szczegóły: www.saveourscripts.com.

 

Informacja prasowa

20.12.2010