Ewa Bukowska zrealizuje pełnometrażowy debiut w Studiu Munka

W lipcu 2016 roku padnie pierwszy klaps na planie pełnometrażowego debiutu fabularnego Ewy Bukowskiej – „53 wojny”. Scenariusz powstał na motywach książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. Będzie to kolejny, pełnometrażowy debiut wyprodukowany przez  Studio Munka-Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

„53 Wojny”

Film „53 Wojny” opowiada o miłości i skomplikowanej relacji między dwoma fascynującymi osobami, Anną i Witkiem, na tle bieżących konfliktów wojennych rozgrywających się w różnych częściach świata. To opowieść wielowymiarowa.

„Moją reżyserską inspiracją są filmy Hanekego: precyzyjna, wciągająca, narracja zwieńczona silną i zaskakującą pointą. Pragnę poruszyć wyobraźnię widza i jego najgłębsze, złożone emocje tak dalece, jak potrafi to robić Wojtek Jagielski, w swoich książkach, które są w pierwszej kolejności przyczyną powstania książki Grażyny Jagielskiej, a teraz mojego opowiadania filmowego. Pragnę stworzyć obraz, który może stać się dla wielu formą terapii” –  mówi o produkcji reżyserka i scenarzystka Ewa Bukowska, która w Studio Munka-SFP w ramach programu „30 Minut” wyreżyserowała film „Powrót”.

W roli Anny zobaczymy Magdalenę Popławską. Partnerować jej będzie Michał Żurawski. Za zdjęcia do filmu odpowiada operator młodego pokolenia, dwukrotnie nagrodzony podczas festiwalu Młodzi i Film w latach 2012 i 2015, Tomasz Naumiuk. Kierownikiem produkcji jest Sylwia Rajdaszka.

Producentem filmu jest Studio Munka-Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Koproducentami filmu są Canal+, The Chimney Pot, Wojciech Kabarowski Digital Movies. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.  Premiera filmu zaplanowana jest na 2017 rok.

Studio Munka-SFP

jest producentem krótkometrażowo i pełnometrażowych filmów debiutantów. W ramach programu „Debiut pełnometrażowy” wyprodukowano dotychczas pięć filmów. „Lęk wysokości” Bartosza Konopki i „Dzień Kobiet” Marii Sadowskiej były wielokrotnie nagradzane na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych. We wrześniu 2015 roku odbyła się premiera kinowa „Muru” Dariusza Glazera. Z kolei „Fale” Grzegorza Zaricznego i „Królewicz Olch” Kuby Czekaja są najnowszymi produkcjami Studia Munka-SFP, które w 2016 roku będą miały swoje festiwalowe premiery.

Strona Studia Munka: www.studiomunka.pl.

Na podstawie informacji prasowej

04.05.2016