Ex Oriente Film 2016 - nabór

Do 4 maja trwa nabór kreatywnych projektów dokumentalnych z Europy Środkowo-Wschodniej na roczny cykl warsztatów Ex Oriente Film 2016.

Ex Oriente Film

Ex Oriente Film składa się z 3 oddzielnych szkoleń, które odbywają się na przestrzeni całego roku. Reżyserzy i producenci będą mieć możliwość rozwijać swoje projekty i strategie finasowania, korzystając z rad i wiedzy doświadczonych, działających na międzynarodowym rynku ekspertów. Szkolenie Ex Oriente Film zakończy spotkanie podczas East European Forum. W poprzednich edycjach warsztatów uczestniczyły m.in. projekty nagradzanych polskich filmów: „Efekt domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Królik po berlińsku” Bartosza Konopki oraz „One Man Show” Jakuba Piątka. W zeszłym roku jednym z projektów wybranych do programu był dokument „Over the Limit” Marty Prus.

Harmonogram warsztatów

  • 1. sesja „Find Your Originality”: 27 czerwca – 2 lipca 2016, Split, Chorwacja, warsztat zorganizowany we współpracy z Hulahop Art. and Film Production,
  • 2. sesja „Production & Story Development”: 24-29 października 2016, Jihlava, Czechy,
  • 3. sesja „The Market Opens” (pitching): 8-13 marca 2016, Praga, Czechy, warsztat połączony z forum koprodukcyjnym East European Forum.

Uczestnicy i koszty

W programie weźmie udział około 12 projektów. Każdy projekt reprezentowany będzie przez reżysera i producenta. Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. We wszystkich warsztatach muszą brać udział zarówno reżyser jak i producent. Koszt wynosi 1,800 € za projekt (w cenę wliczone jest zakwaterowanie, przerwy kawowe oraz lunche, podczas 3 warsztatów dla 2 osób). Istnieje możliwość ubiegania się o stypendium pokrywające część kosztów.

Konsultacje online

Organizatorzy Ex Oriente Film oferują całoroczne sesje i konsultacje online, prowadzone przez zaproszonych ekspertów. Dodatkowo program wzbogacony jest o Follow-Up Support Programme, dzięki czemu projekty otrzymują wsparcie aż do ich ukończenia.

Tutorzy

Na tę chwilę organizatorzy potwierdzili obecność następujących ekspertów, którzy będą się dzielić swoją wiedzą podczas pierwszego warsztatu w Chorwacji. Wśród nich znaleźli się: Emma Davie, szkocka dokumentalistka, dyrektor programowy specjalizacji Film & TV na Edinburgh College of Art Uniwersytetu w Edynburgu; Ivo Trajkov, reżyser i montażysta, dyrektor Wydziału Montażu na Wydziale Filmowym i Telewizyjnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze (FAMU) oraz reżyser Želimir Žilnik. Po raz kolejny jednym z tutorów będzie Iikka Vehkalahti, producent wykonawczy w Rough Cut Service i Dare To Dream Asia.

Kontakt:

Veronika Lišková – veronika@dokweb.net.

Kristyna Balaban – kbalaban@dokweb.net.

Więcej informacji: www.dokweb.net.

Na podstawie informacji prasowej

23.03.2016