Ex Oriente Film 2017 - nabór

Do 4 maja trwa nabór kreatywnych projektów dokumentalnych z Europy Środkowo-Wschodniej na roczny cykl warsztatów Ex Oriente Film 2017.

Ex Oriente Film

Ex Oriente Film składa się z 3 oddzielnych szkoleń, które odbywają się na przestrzeni całego roku. Reżyserzy i producenci będą mieć możliwość rozwijać swoje projekty i strategie finasowania, korzystając z rad i wiedzy doświadczonych, działających na międzynarodowym rynku ekspertów. Szkolenie Ex Oriente Film zakończy spotkanie podczas East European Forum. W poprzednich edycjach warsztatów uczestniczyły m.in. projekty nagradzanych polskich filmów: „Efekt domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Królik po berlińsku” Bartosza Konopki oraz „One Man Show” Jakuba Piątka. W zeszłym roku jednym z projektów wybranych do programu był dokument „Over the Limit” Marty Prus.

Harmonogram warsztatów

  • 1. sesja „Focus and Inspiration”: 27 czerwca – 1 lipca 2017, Split, Chorwacja, warsztat zorganizowany we współpracy z Hulahop Art and Film Production,
  • 2. sesja „Story Packaging”: 23-28 października 2017, Jihlava, Czechy,
  • 3. sesja „The Market Opens” (pitching): marzec 2018, Praga, Czechy, warsztat podczas East Doc Platform organizowany we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka One World.

Uczestnicy i koszty

W programie weźmie udział około 12 projektów. Każdy projekt reprezentowany będzie przez reżysera i producenta. Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. We wszystkich warsztatach muszą brać udział zarówno reżyser jak i producent. Koszt wynosi 1,800 € za projekt (w cenę wliczone jest zakwaterowanie, przerwy kawowe oraz lunche podczas 3 warsztatów dla 2 osób). Istnieje możliwość ubiegania się o stypendium pokrywające część kosztów.

Kontakt:

Kristyna Balaban, manager: kbalaban@dokweb.net

Tereza Ritterová , koordynator: tereza@dokweb.net

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.dokweb.net/activities/ex-oriente-film/2017/2017-edition-details.

Na podstawie informacji prasowej 

06.04.2017