Ex Oriente Film 2018 - nabór

Do 24 kwietnia trwa nabór kreatywnych projektów dokumentalnych z Europy Środkowo-Wschodniej na roczny cykl warsztatów Ex Oriente Film 2018.

Ex Oriente Film

Ex Oriente Film składa się z 3 oddzielnych szkoleń, które odbywają się na przestrzeni całego roku. Reżyserzy i producenci będą mieć możliwość rozwijać swoje projekty i strategie finasowania, korzystając z rad i wiedzy doświadczonych, działających na międzynarodowym rynku ekspertów. W poprzednich edycjach warsztatów uczestniczyły m.in. projekty nagradzanych polskich filmów: „Efekt domina” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Królik po berlińsku” Bartosza Konopki oraz „One Man Show” Jakuba Piątka. W 2016 r. jednym z projektów wybranych do programu był dokument „Over the Limit” Marty Prus.

Harmonogram warsztatów

1. sesja 17 – 23 czerwca 2018, Triest (Włochy)
2. sesja 25 – 30 października 2018, Jihlava, Czechy,
3. sesja oraz pitching: marzec 2019, Praga, Czechy. Warsztat podczas East Doc Platform organizowany we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka One World.

Uczestnicy i koszty

W programie weźmie udział około 12 projektów. Każdy projekt reprezentowany będzie przez reżysera i producenta. Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. We wszystkich warsztatach muszą brać udział zarówno reżyser jak i producent. Koszt wynosi 2,100 € za projekt (w cenę wliczone jest zakwaterowanie, przerwy kawowe oraz lunche podczas 3 warsztatów dla 2 osób). Istnieje możliwość ubiegania się o stypendium pokrywające część kosztów.
Kontakt:

Rebecca De Pas (manager): rebecca@dokweb.net
Kristýna Bartošová (koordynatorka): kbartosova@dokweb.net

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.dokweb.net/activities/ex-oriente-film/.

Na podstawie informacji prasowej


04.04.2018