"Felix, Net i Nika" na festiwalu Cinekid

Film „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” w reżyserii Witolda Skrzyneckiego zostanie pokazany w sekcji konkursowej na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci Cinekid, który odbędzie się w dniach 13-26 października 2012 w Amsterdamie. Obraz był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Międzynarodowa premiera w Amsterdamie

Współfinansowany przez PISF film „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” zakwalifikował się do sekcji konkursowej 26. MFF Cinekid w Amsterdamie. Pokaz filmu na festiwalu będzie jego międzynarodową premierą. Polska premiera obrazu odbyła się na 37. Gdynia Film Festival, w ramach Panoramy Polskiego Kina. Polskim dystrybutorem obrazu jest Phoenix Film Distribution. Film wejdzie na ekrany polskich kin 28 września 2012.

Niezwykłe przygody gimnazjalistów

Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, przeżywają niezwykłą podróż w czasie. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im i pomaga Manfred – program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód przyjaciele napotykają wiele trudności, siła ich przyjaźni i ich zdolności pomogą im wyjść cało z największych opresji.

Film familijny ze wsparciem PISF

„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” został zrealizowany na podstawie książki Rafała Kosika. W role głównych bohaterów wcielili się Klaudia Łepkowska Maciej Stolarczyk i Kamil Klier. Na ekranie towarzyszą im m. in.: Adam Woronowicz, Jakub Bohosiewicz i Dobromir Dymecki. Autorami scenariusza są Rafał Kosik i Wiktor Skrzynecki. Zdjęcia zrealizował Grzegorz Kędzierski. Za efekty specjalne w filmie odpowiedzialna jest firma Lightcraft. Obraz został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych i był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” wejdzie na ekrany polskich kin 28 września 2012.

 

Strona festiwalu Cinekid: www.cinekid.nl/nl/festival.

 

Na podstawie informacji prasowej

04.09.2012