"Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa" w kinach

28 września na ekrany polskich kin wejdzie film „Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” w reżyserii Wiktora Skrzyneckiego. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, przeżywają niezwykłą podróż w czasie. Felix jest młodym wynalazcą, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności paranormalne. Towarzyszy im i pomaga Manfred – program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Podczas swoich przygód przyjaciele napotykają wiele trudności, siła ich przyjaźni i ich zdolności pomogą im wyjść cało z największych opresji.

Film dla całej rodziny

„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” to pełnometrażowy film fabularny w reżyserii Wiktora Skrzyneckiego, zrealizowany na podstawie książki Rafała Kosika. W role głównych bohaterów wcielili się: Klaudia Łepkowska (Nika Mickiewicz), Maciej Stolarczyk (Net Bielecki), Kamil Klier (Felix Polon), a towarzyszą im m. in.: Adam Woronowicz, Jakub Bohosiewicz czy Dobromir Dymecki. Autorami scenariusza do filmu są Rafał Kosik i Wiktor Skrzynecki, a zdjęcia zrealizował Grzegorz Kędzierski („Święty interes”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”). Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych i był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Premiera w Gdyni

„Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” miał swoją premierę na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w sekcji Panoramy Polskiego Kina. Polskim dystrybutorem obrazu jest Phoenix Film Distribution.

 

Oficjalna strona: www.felixnetinika.pl.

03.09.2012