Festiwal Cinemagic.pl od piątku w Płocku

Koncert słynnego gitarzysty Ala Di Meoli, benefis Jana Nowickiego, koncert piosenki filmowej, prawdziwy plan filmowy z supernowoczesnymi kamerami – to tylko niektóre atrakcje Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cinemagic.pl.

Festiwal potrwa od 19 do 21 czerwca. Zaplanowano m.in. pokazy specjalne filmów „Fenomen” Tadeusza Paradowicza (to będzie pierwsza w Polsce projekcja filmu fabularnego w technologii obrazu 4K) oraz „Powrotu do Casablanki” Małgorzaty Gago i Bronisława Sulika.

Będzie benefis Jana Nowickiego i przegląd filmów z jego udziałem, Gala 100-lecia polskiego kina – koncert piosenki filmowej (z udziałem m.in. Tomasza Stockingera, Joanny Trzepiecińskiej i Agnieszki Włodarczyk).

Na Rynku Starego Miasta zostanie stworzony prawdziwy plan filmowy z wykorzystaniem nowoczesnej kamery Red One.

Pojawią się znakomici goście – Ted Schilowitz opowie o rewolucji technologicznej w filmie, Maks Zaporowski o najnowszej amerykańskiej produkcji „Dawn of Darkness”, będzie też urodzona w Warszawie aktorka Magdalena Alexander, która grała m.in. z Russelem Crowe w „Cinderella Man”. Specjalnie na Cinemagic.pl przyleci z Paryża producent głośnego obrazu „Europejczycy” Dominique Zlatoff, który będzie w Polsce koproducentem nowego projektu filmowego „Born in Hell”.

Festiwalowi towarzyszą wystawy, m.in. projektów i kostiumów filmowych Barbary Ptak, fotosów filmowych Krzysztofa Wellmana i zdjęć Jana Nowickiego.

Organizatorami Festiwalu są Studio N-Art i Urząd Miasta Płock przy wsparciu finansowym PISF i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

 

Szczegóły na www.cinemagic.pl

 

15.06.2009