Festiwal Dwa Brzegi szuka dziennikarzy

Każdego roku w Kazimierzu Dolnym kilku szczęśliwców ma okazję stanąć oko w oko z popularnym reżyserem, zapytać topowych aktorów o kulisy pracy na planach filmowych, a nawet wypić kawę z młodymi twórcami, zachwycając się zachodem słońca nad Wisłą. Chcesz być jednym z nich? Zostań dziennikarzem magazynu „Głos Dwubrzeża”.

Kogo szukają organizatorzy?

Organizatorzy szukają ludzi z pasją, energicznych i kochających sztukę. Pod okiem profesjonalnej redaktorki przez osiem dni Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi wybrane osoby będą mogły doskonalić swój warsztat i podbijać kazimierskie salony.

Aby zostać redaktorem magazynu „Głos Dwubrzeża” trzeba sprostać poniższym wymaganiom:

  • W kilku słowach przekonać organizatorów do siebie. Dlaczego właśnie na Ciebie powinni postawić? Odpowiedź na to pytanie wiele zdzrodzi o Twoim sposobie myślenia.
  • Przygotować trzy teksty: recenzję filmu, który miał swoją premierę nie wcześniej niż rok temu, propozycję trzech pytań do aktora lub reżysera, które nie będą bezpośrednio dotyczyły konkretnego filmu, z jakim przyjedzie na festiwal oraz krótki nie-filmowy felieton. Liczba znaków każdego z tekstów nie powinna przekraczać czterech tysięcy.
  • Dołączyć swoje CV. Mile widziane jest wykształcenie humanistyczne, ale organizatorzy stawiają na pasję – nie kierunek studiów.

Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy Rzecznik Prasowej Dwóch Brzegów, Pauliny Litwinow: press@dwabrzegi.pl, na ten adres możecie wysyłać również dodatkowe pytania. Teksty należy przesłać do 31 maja 2017. O wynikach organizatorzy poinformują najpóźniej 20 czerwca.

Tegoroczna redaktor naczelna – Patrycja Mucha

Redaktorką naczelną „Głosu Dwubrzeża” jest w tym roku Patrycja Mucha – filmoznawczyni, doktorantka w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego, doświadczona redaktorka i animatorka kultury, festiwalowa selekcjonerka i blogerka.

Informacje dodatkowe 

Członkom ekipy redakcyjnej organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, gadżety i pełną akredytację dziennikarską podczas festiwalu.

11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Więcej informacji na stronie: www.dwabrzegi.pl.

Na podstawie informacji prasowej 

21.04.2017