Festiwal Euroshorts czeka na zgłoszenia

Do 10 września można zgłaszać filmy krótkometrażowe do konkursu międzynarodowego w ramach 29. Festiwalu Filmowego Euroshorts 2020 „Młodzi Filmowcy”. Wydarzenie, które dofinansował PISF, odbędzie się od 30 listopada do 6 grudnia w Gdańsku, a następnie w Warszawie, Katowicach i Zielonej Górze.

W konkursie mogą brać udział filmy fabularne, dokumentalne, animowane i eksperymentalne, wyprodukowane w latach 2019-2020 o czasie projekcji do 30 minut. Zwycięzca otrzyma nagrodę Grand Prix Euroshorts 2020 w wysokości 3 tys. zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska, oraz nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego. Po raz drugi zostanie też przyznana Nagroda im. Amana Amirzaia za najlepszy film międzykulturowy. Filmy można zgłaszać na platformie Film Freeway (www.filmfreeway.com/euroshorts).

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Młodego Kina, która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Festiwal jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorem identyfikacji wizualnej festiwalu jest znany grafik młodego pokolenia – Piotr Depta-Kleśta. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.euroshorts.pl

08.07.2020