Festiwal FS - konferencja prasowa

Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej zapraszają na konferencję prasową poświęconą Festiwalowi Filmoteki Szkolnej, odbywającemu się w Warszawie w dniach 14-15 czerwca 2010.

 

Konferencja odbędzie się 15 czerwca o godz. 11.00, w kinie Kultura (ul. Krakowskie Przedmieście 21/23) w Warszawie.

 

W konferencji prasowej udział wezmą:

  • Agnieszka Odorowicz – dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
  • Alicja Pacewicz – dyrektor  Centrum Edukacji Obywatelskiej ds. Programowych
  • Wiktor Jędrzejec – dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej

Festiwal Filmoteki Szkolnej podsumowuje pierwszy rok programu Filmoteka Szkolna, w ramach którego uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, na przykładzie wybranych polskich filmów, uczyli się świadomego i krytycznego obcowania ze sztuką filmową, a także rozpoznawania środków wyrazu i instrumentów  formalnych, którymi posługuje się kino. Pakiety z 55 filmami i scenariuszami lekcji analizy filmowej na 26 płytach otrzymało ponad 14 000 polskich szkół. Celem programu Filmoteka Szkolna jest upowszechnianie edukacji filmowej.

 

Filmoteka Szkolna to przedsięwzięcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej realizowane pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego w ramach priorytetowego programu edukacji artystycznej MKiDN.

 

Dodatkowe informacje: Agata.Sotomska@pisf.pl, tel. (022) 42 10 156

 

Plakat festiwalu

Plakat Festiwalu (.pdf)

14.06.2010