Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta 2017

Sport może zmienić życie, niektórzy też wierzą, że sport zmienia świat. W dniach 19-21 maja w warszawskim kinie Praha odbędzie się 2. edycja współfinansowanego przez PISF Festiwalu Filmów Sportowych Sztafeta.

Co w programie?

Losy pojedynczych postaci z historią narodów w tle, portrety znanych sportowców uchwycone w konkretnym czasie i miejscu, opowieści o ludziach oddanych sportowej pasji, którzy mają wpływ na obraz swojej epoki. Autentyczne historie opowiedziane przez filmowców z różnych stron świata obejrzą widzowie na tegorocznej, drugiej edycji Festiwalu Filmów Sportowych Sztafeta 2017. Festiwalowi będą towarzyszyć spotkania, pokazy sztuk walki a także potańcówka przy muzyce na żywo granej przez zespół The Cajun Spises. Gościem specjalnym Sztafety będzie w tym roku bohater filmu „The Ultimate Triathlon” Luke Tyburski, który podzieli się swoim doświadczeniem z morderczego triathlonu pomiędzy Marokiem a Monako.

Filmy o Khalidovie i Bolcie

Przez trzy kolejne dni weekendu – od 19 do 21 maja –  czeka widzów 9 filmów o sporcie, w tym premiera głośnego już, polskiego dokumentu, którego bohaterem jest Mamed Khalidov, „Moja walka”. 

Zaprezentowane zostaną także: film o legendzie –  najszybszym człowieku świata, Usainie Bolcie, historia niewidomego judoki, który pnie się po mistrzostwo, opowieść o słynnym  włoskim kolarzu i konstruktorze rowerów zarazem. Będzie historia Snowmana, konia uratowanego od rzezi, który ma stałe miejsce w amerykańskiej Show Jumping Hall of Fame (lista legendarnych koni skokowych) i grupy ludzi, dla których sport jest jedyną obroną przed starością, wreszcie film o miłości do tańca, która odmieniła życie ludzi i wpłynęła na przemiany społeczne. Sport zmieniając życie ludzi zmienia też świat. 

Program festiwalu

19 maja 

Po projekcji otwarcie wystawy AIP „Mistrzowie. Inspiruj się, walcz, poznaj smak zwycięstwa”.

20 maja

Po projekcji spotkanie z Lukiem Tyburskim, bohaterem filmu „The Ultimate Triathlon”.

21 maja

  • 15:15 Harry and Snowman (84 min.)
  • 16:50 pokaz judo, Praskie Centrum Sportu
  • 17:00 Marinoni (90 min.)
  • 18:45 Alive and kicking (88 min.)
  • 20:15 Pokaz i potańcówka do muzyki na żywo granej przez zespół The Cajun Spices ze Studiem Tańca SWINGOUT.PL – Restauracja 1 liga

Festiwal odbędzie się w warszawskim kinie Praha, ul. Jagiellońska 26, www.kinopraha.pl. Bilety: 12 i 14 PLN. Wydarzenie jest współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa

28.04.2017