Festiwal Filmów Świata "Trzy Żywioły"

W dniach 25-27 listopada 2011 we wrocławskim kinie Lwów odbędzie się Festiwal Filmów Świata „Trzy Żywioły”.

Dokumenty o świecie i podróżach

Celem imprezy jest zaprezentowanie najlepszych i nagradzanych na światowych festiwalach dokumentów o zmieniającym się świecie, innych kulturach i dalekich podróżach. Festiwal otworzy Ryszard Czajkowski: podróżnik, dziennikarz, operator filmowy, polarnik, członek The Explorers Club. Zaprezentuje filmy z 35 lat swoich podróży. Kolejne dwa dni wypełnią filmy dokumentalne pokazywane w trzech blokach tematycznych: Podróże, Przygoda i Cywilizacja.

Polska premiera filmu „Yogawoman”

Najważniejszych wydarzeniem festiwalu będzie polska premiera filmu „Yogawoman”, dokumentu o fenomenie rozprzestrzeniania się jogi, która odmieniła życie milionów przepracowanych, współczesnych kobiet. W czasie imprezy widzowie zagłosują na najlepszy film (nagroda publiczności „Czwarty Żywioł”) i wezmą udział w licznych konkursach. Imprezę poprowadzą podróżnicy i dziennikarze: Marek Tomalik i Piotr Trybalski.

Trzy Żywioły

Festiwal Podróżników „Trzy Żywioły” to jeden z największych i jeden z najstarszych festiwali podróżników w Polsce. Impreza od 2004 roku odbywa się w Krakowie, od 2008 roku w Srebrnej Górze. W tym roku festiwal zagościł także w Bukowinie Tatrzańskiej. Wrocław to kolejne miasto, w którym zostaną pokazane najlepsze filmy dokumentalne wyselekcjonowane przez organizatorów.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.3zywioly.pl.


Informacja prasowa

03.11.2011